Ceren + Emre | Düğün Hikayesi

25 Mart 2017   |   by   |   in category Düğün Hikayesi, Video   |   with 0 and 2   |  
Home > Blog > Blog > Düğün Hikayesi > Ceren + Emre | Düğün Hikayesi

Sevgili Ceren-Emre çiftimiz mutlu günlerinde fotoğraf ve video çekimi için bizi tercih ettiler. Emre ile sık sık telefonda görüştük. Çekimi planladık. Detayları konuştuk. Çekim günü için Ceren’in yanında rahat bir ayakkabı getirmesini söyledik. Topuklu ayakkabılar ve gelinlikle yürümek çok kolay değil ve bir noktadan diğer noktaya geçmek de yavaş oluyor.

Dış mekan fotoğraflarını düğün gününden bir kaç gün öncesinde yaptık. Bir yere yetişme stresi de olmadığında rahat bir çekim gerçekleştirdik ve bu durumun getirdiği rahatlık hem çekimin kendisini hem de fotoğraflara pozitif olarak yansıdı. Oldukça güzel kareler oluşturduk. Çekim saatinin fotoğraflardaki etkisini de unutmamak gerekiyor. Güneş artık tam tepemizde durmaktan vazgeçip gün batımına doğru yola koyulmuştu.

Altınköy‘deki ilk karşılaşma anından itibaren sıcakkanlı bir çift olduklarını hep gösterdiler. Keyifli bir sohbet eşliğinde ilerleyen dakikalarda tatlılıkları, sevecenlikleri, içtenlikleri, neşeleri çekimi daha da keyiflendirdi. Son fotoğraflar için gün batımını kaçırmadan yel değirmenine doğru yürürken de daha çok sohbet etme fırsatı yakaladık. Nasıl tanıştıklarını anlattılar. Bizle hikayelerini paylaştılar.  Yel değirmenine vardığımızda gün daha batmamıştı ve biz de onlara bir adım daha yakındık. Softbox’un açılması, ışıkların ayarlanması derken o gün onlarla birlikte olan arkadaşları Pelin’in de evlilik teklifi aldığını öğrendik.

Artık güneş batmıştı. Çekim bitti. Eğlendik. Güldük. “Düğün günü görüşmek üzere” diyerek ayrıldık.

Öyle de oldu. Büyük gün geldi çattı. Sabah erken bir saatte biz çekime hazırlanıp, kahvaltılıklarımızı da yolda giderken yemek üzere aldık ve Ceren hanım ve arkadaşları ile buluşacağımız eskiden beri gittikleri Kızılay’daki kuaför salonuna doğru hareket ettik. Yolda günlük enerjimizi depolarken çekimin ayrıntılarıyla üzerinden bir daha geçtik. Kuaför salonunda gelinin ve arkadaşlarının hazırlık fotoğrafları ve videosu çekilecekti; gelin alma; Batı Park düğün salonu ve 7. Cadde’de çook eğlenceli olan after party kısmı… Vardığımızda Ceren hanım henüz gelmemişti. Akabinde öğrendiğimiz üzere çok da geçerli sebepleri varmış, gece kına geceleri inanılmaz eğlenceli geçmiş. Onlar gelene kadar mekanı tanıyıp son hazırlıklarımızı da yaptık. Ceren hanım ve arkadaşları da geldi – Ayşe, Pelin ve . Ellerinde çiçekler, gellinlik, ayakkabılar, after party için elbiseler. Onlar da herşeyleri ile hazırlardı. Sıra saç ve makyaja geldi. Maşalar, spreyler, pudralar, takma kirpikler, rujlar tam bir şölen. Hem onlar için hem bizim için. Sliderlar, icelightlar, tripod, monopod, o lens, bu lens. Ah az daha unutuyordum ses kayıt cihazı ve mikrofon. Gelinin arkadaşlarını sevgili Ceren hanım için o mikrofona konuşmaları için ikna ettim. Akabinde keyifli röportajdan sonra da sahne ışıklarına alışan, kamera korkularını yenen bu arkadaşlar bir muzırlık yapalım dediler. Çok yakın arkadaşları olan gelinin arkasından bir konuşup dedikodusunu yaptılar. Neyse ki sonunda şaka yaptıklarını itiraf edip arkadaşları için onun özel gününde ona güzel bir sürpriz ve unutulmaz bir anıya imza attılar. Kuaför salonuna damat bey de geldi. Onu hazırlığı çekilmeden olmazdı. Hekes ve her şey tamamdı. Bavul kız evinde açılmak üzere kapandı. Baba evinde duygusal anlar yaşandı. El öpme, göz yaşı, veda ve de minik bir gelin vardı. Biz bu ayrılık anını fotoğrafladık, küçük gelini de.

Artık evliydiler. Dururlar mı. Bunu kutlamak gerekir. Gelinlik çıkar ve Baattin‘e gidilir. Ardından coşulur. Kapanış olarak bizim ekip nikah masasındaki kaçırılmış fotoğrafın acısını çıkartırcasına o dar eğlence mekanına sığan o capcanlı, eğlenceli, neşeli, güzel insanların video görüntülerini çekmekten büyük bir zevk aldık. Bize ikram ettikleri o soğuk içeceklerle hem günün yorgunluğunu attık ve umarın son olmayacak olan bir kaç dakikalarını bize ayırıp biraz sohbet ettik. İyi ki onları tanıdık. Dış mekan çekiminde tanışma hikayelerini dinlemiştik. Şimdi ise onları artık evlendirdik. Bir ömür boyu mutluluklar!

Drone Çekim Altınköy Gelin Damat
Drone Çekim Altınköy Gelin Damat
Altınköy Yel Değirmeni Ceren Emre Çiçek Günbatımı
Altınköy Yel Değirmeni Ceren Emre Çiçek Günbatımı

Add comment

Düğün Fotoğrafçısı Ankara | GUJJAR PHOTO ® 2013 - 2020 | Site Haritası | Facebook | Twitter | Instagram

Önceki yazıyı okuyun:
Düğün Fotoğrafçısı Ankara
Düğün günü yağmur yağarsa fotoğraf çekimi ne olur?

Kapat