Düğün Hikayesi – Beyza & Salih

18 Mayıs 2015   |   by   |   in category Düğün Hikayesi   |   with 1 and 2   |  
Home > Blog > Blog > Düğün Hikayesi > Düğün Hikayesi – Beyza & Salih

Tam 1 yıl önce tanıştık onlarla. Yeni bir hayata evet dedikleri, en heyecanlı, en unutulmaz günlerinde…

Düğün gününden yaklaşık 1 ay önce ortak arkadaşımızın tavsiyesi ile tanıştık. İlk buluşmamızda yüzlerindeki endişeyi okuyabiliyorduk. Onca telaşlarının arasında bize ancak bir kaç saat ayırabilmişlerdi ama onların samimiyetlerini, naifliklerini, ne kadar kibar bir çift olduklarını anlamamıza yetmişti.

Fotoğraflar konusunda bizden özel istedikleri bir şey yoktu. Tamamen bize bırakmışlardı kendilerini. Bizim içinde gün boyu hazırlıklardan nikâh masasında “EVET” diyene kadar sürecek uzun maratonun ilk provası olacaktı bu çekim. Her şeyin ilki olacağı için bizde onlar kadar heyecanlıydık. Tüm hazırlıklarımızı günler öncesinde tamamlayıp kuaförde onlardan önce beklemeye başladık.  Hazırlıklar esnasında doğal, uzak mesafeden gelinin hazırlıklarını fotoğrafladık. Salih’ i beklerken de birkaç poz denemesi yaptık ve bu esnada her gelinin “Ben de parfümlü fotoğraf istiyorum “ dediği o pozu çıkardık 🙂

2 saatlik kuaför hazırlığından sonra maalesef çıkışta yaşanan küçük bir tatsızlıktan sonra –gelin arabasının önünü kesip tehdit edenlere karşı önlem alınması gerekiyor – rotamızı Dikmen Vadisi’ ne çevirdik. Günler öncesinden keşif amaçlı Dikmen Vadisi’ ne gidip nerelerde çekim yapabileceğimizi belirlemiş olmamıza rağmen vadinin her bir noktasındaki farklı renkler, farklı dokuların etkisiyle kendimizi kaybedip beklentimizin üstünde muhteşem fotoğraflar çıkardık. Tabi bunda birbirini tamamlayan, uyumlu, muhteşem çiftimizin de payı büyük 🙂

Her ne kadar genellikle çiftler için dış mekân çekimleri yeterli olsa da ışıkla oynayabileceğimiz iç mekân fotoğrafları da çekmek istiyorduk biz. Düğünün salonuna vaktinden önce gelme şansımızı kullanmak istedik bunun için :).  Düğün Gölbaşı Akalın Düğün Salonu’ nda olacaktı ve bekleme salonunda bulunan aynalar, koltuklar, ışıklar Salih’ in “GQ” pozunun ortaya çıkmasına aracı oldu :).  Yaklaşık yarım saatlik bir çekimden sonra Beyza ve Salih’ i daha fazla yormamak için dinlenmeye bırakıp düğünün başlamasını bekledik. Bu esnada salonun ışıklandırması test etmek amaçlı masa düzeni, etrafta koşuşturan çocukları, davetlileri fotoğrafladık.

Işıklar kararıp giriş müziği çaldığında makinelere sarılıp onları bekliyor vaziyetteydik. Hayatlarının en anlamlı sözlerini dile getirirken bizde o kalabalık arasından o anı fotoğraflamaya çalıştık. Hemen sonrasında daha önceden planladığımız şekilde flaş kullanarak ilk dans esnasında onları arka plandan soyutlayarak farklı bir an yakalayacaktık ama beklemediğimiz şekilde Beyza ve Salih muhteşem bir ilk dans performansı sergilediler 🙂 Bizim içinde sürpriz oldu bu. Her ne kadar onları yakalamakta zorlansak da eminim ki yıllarca gururla gösterecekleri bir ilk dans fotoğrafları oldu.

Bizim için uzun, yorucu bir gündü. O yüzden düğünden erken ayrılmak zorunda kaldık. Ama bizden daha fazla onlar yorulmuş olmalarına rağmen düğün esnasında Beyza’ nın telefona sarılıp keşke kalsaydınız diye bizi aramasıyla bir kez daha emin oldum ki biz doğru insanlarla, güzel insanlarla çalışıyoruz.

Bu en özel gününüzde bizi seçerek o kadar büyük bir şans getirdiniz ki bize. Birlikte nice güzel seneler geçirmeniz dileğiyle Beyza ve Salih… Hep mutlu olun…

Dış Mekan Gelin Damat Dikmen Vadisi Yakın
Gelin hazırlık parfüm siyah beyaz fotoğrafı
Yakışıklı damat fotoğrafı
düğün salonu nikah masası
Dış Mekan Fotoğrafları Ankara
Dikmen vadisinde siyah veyaz gece sokak lambası
İlk Dans

1 Comment

  • beyza
    on 30 Mart 2017Cevapla

    Sevgili Tuğba ve İlyas, bu yazıyı onca zamandan sonra okuyor olmam..Güzel enerjinizle fotoğraflarımız çekilirken öyle çok eğlendik ki. Herşey çok güzeldi.Evimize gelen misafirlerimiz hazırlamış olduğunuz albümlerimize baktığında aldığımız yorumlar bunun en güzel kanıtı. Yüreğinize,elinize sağlık..

Add comment

Düğün Fotoğrafçısı Ankara | GUJJAR PHOTO ® 2013 - 2020 | Site Haritası | Facebook | Twitter | Instagram

Önceki yazıyı okuyun:
Kardeşler
Fotoğraflarda Doğal Ten Rengi Elde Etmenin 4 Yolu

Kapat