Düğün Hikayesi – Sumru & Umut

6 Temmuz 2015   |   by   |   in category Düğün Hikayesi   |   with 0 and 0   |  
Home > Blog > Blog > Düğün Hikayesi > Düğün Hikayesi – Sumru & Umut

Sumru ve Umut ile düğünlerinden yaklaşık 7 ay önce yaptık ilk görüşmemizi. Bizimle daha görüşüp anlaşmadan “Hiç bir şeyim hazır değil sadece fotoğrafçım hazır” diyerek gelmişlerdi yanımıza. O kadar emindiler bizden. 🙂 O kadar sevindirici bir şey ki bu bizim için. Karşınızdaki insanlar sizi iş yapacakları biri gibi değil de sanatçı gibi görüyor.

Buluştuğumuz gün gelinlik provasından geldikleri için hayli yorgun görünüyorlardı ancak konuştukça sıcak bir sohbetin içinde bulduk kendimizi. Enerjileri, heyecanları o kadar yüksekti ki yorgunluklarını bir müddet sonra fark etmiyordunuz bile.

Bizden ne beklediklerini,kendilerini nasıl görmek istediklerini ve düğün  detaylarını öğrendikten sonra ayrıldık. Taa ki düğüne 1 hafta kalana kadar 🙂 Düğün detaylarını öğrenmek için tekrar buluştuk ve onlardan neler beklediğimizi söyledik ve bir önceki buluşmamızda öğrendiğimiz erik hikayesini tekrar hatırlayarak onlardan yanlarında erik getirmelerini istedik. (Unutacaklarını bilmemize rağmen. 🙂  )

Düğün günü sabah 10 da moda evinde buluştuk. Çok şanslıydık Sumru ve Umut’un tüm hazırlıkları burada olacaktı ve çok sesiz sakin bir mekandı. Tekrar  kuaför, makyaj yetişmek için oradan oraya koşturmayacaktık ve bol bol çekim için zaman kazanmış olacaktık.

Hazırlıklardan sonra moda evinin kibar sahibi Aslı Hanım’dan rica ederek 1 saat kadar orada kapalı mekanda çekim yaptık. Büyük pencerelerden gelen doğal ışığı kullanarak oldukça romantik fotoğraflar ortaya çıktı. Tabi çiftin güzelliğini de hiçe saymayalım. 🙂 Birde kimin kırmızılı mankenle fotoğrafı vardır ki. 🙂

Aslı Kırdar Moda Evi’ne teşekkürlerimizi sunup bir kaç dış mekan çekimi için Dikmen Vadisi’ ne yola çıktık. Bu defa iyi ki de Dikmen Vadisi’ni seçmişiz dedik. Çünkü şans eseri sadece bir kaç gün duracak olan pembe bahar çiçeklerini fon olarak kullanabildik. Şu an sadece Sumru’nun o güzel çiçeklerle fotoğrafı var belki. 🙂

Yorulup dinleneceğimiz anda önceden unutacaklarını tahmin ettiğimiz için yanımızda getirdiğimiz can eriklerini çıkardık. Sürprizzzz…! O esnada gözlerindeki mutluluğu gösterebilmek için hemen eriklerle fotoğrafladık. İşte o erikli fotoğraf sadece onların hikayesini bilecekleri ve ilerde torunlarına bile anılarında bahsedecekleri bir an oldu.

Bu kadar eğlence yeter dedik ve nikah merasiminin yapılacağı mekana doğru yola çıktık ve yine şansımıza çekim erken bittiği için mekanı da önceden gezme ve orada da bi kaç fotoğraf çekme şansı bulduk. Bir iki dersem haksızlık olur, bi hikaye bile oluşturduk demeliyim. 🙂

Sumru ve Umut’tan önceki görüşmemizde birbirlerine mektup yazmalarını ve onu aynı anda düğün günü birbirlerine vermelerini rica etmiştik. Okumaları için onları yalnız bıraktık ve bitirdiklerinde onlara tek bir şey söyledik:

Eğer şu an birbirinizi son kez görüyor olsanız ve bu son sarılışınız olsa ne yapardınız?

İşte onların o dokunaklı son sarılış anı ve tüm günün hikayesi….

Gelin Damat Dikmen Vadisi Fotoğraf Çekimi
Damat hazırlık iki fotoğraf öncesi sonrası
Çiçekler altındaki gelin dikmen vadisi
Gelin Hazırlık küpe takma detay

Add comment

Düğün Fotoğrafçısı Ankara | GUJJAR PHOTO ® 2013 - 2020 | Site Haritası | Facebook | Twitter | Instagram

Önceki yazıyı okuyun:
Düğün Hikayesi – Beyza & Salih

Düğün gününden yaklaşık 1 ay önce ortak arkadaşımızın tavsiyesi ile tanıştık. İlk buluşmamızda yüzlerindeki endişeyi okuyabiliyorduk. Onca telaşlarının arasında bize...

Kapat