Saç ve Makyaj Seçimi

31 Mayıs 2014   |   by   |   in category Düğün   |   with 0 and 3   |  
Home > Blog > Blog > Düğün > Saç ve Makyaj Seçimi
    ..Saç modeliniz illaki gelin topuzu olmak zorunda değil. Kısacık veya dağınık da olabilir. Kendinizi sınırlayıp belirli kalıplara girmeye çalışmayın. O gün hem özel hem kendiniz gibi olmak istiyorsanız rahat ettiğiniz saç modellerini tercih edin…

Bir gelin için en önemli ayrıntılardan birisidir makyaj ve saç ve maalesef uzun uzun prova edilmeden son gün elde bir fotoğrafla “İşte bundan istiyorum” diye gidilir kuaföre – ki hiçbir zaman o fotoğraftaki gibi olamazsınız –  Son gün yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek için neler yapabilirsiniz, bir kaç öneride bulunmak isterim:

1. Kuaför Seçimi

Çoğu bayanın kendisini anladığını düşündüğü ve onun dışında başka bir kişiye güvenmediği kuaförleri vardır. Düğün gününüzde de mümkün olduğunca o kuaföre gitmeye özen gösterin. İstediğiniz saç modeli sizin tarzınızdan anlayabilecek ve önerilerde bulunabilecektir.

Eğer düğününüz farklı bir şehirde ise etrafınızdaki insanlardan kuaför konusunda tavsiyeler alarak düğün gününün öncesinde prova edin.
2.  Prova
Muhtemelen aylar öncesinden nasıl bir saç veya makyaj yaptıracağınıza dair araştırmalar yaparak öneriler alıyor olacaksınızdır. Elinizdeki örneklerle kuaförde birkaç hafta öncesinde prova yaptırın. Sadece saç olarak düşünmeyin. Makyajınızın da provasını yaptırın. Böylelikle kullanılan malzemelerin kalıcılığını ve kalitesini test edip beğenmediğiniz bir ürünü kendi tercihinizle değiştirebilirsiniz. Hiç kimse ilk danstan önce akmış rimel görmek istemez 🙂

3.  Saç Boyası ve Kesimi

Son dakika saçlarınızın rengiyle veya uzunluğuyla oynamayın. Sizi doğru olarak ifade ettiğini düşündüğünüz, uzun süredir kullandığınız saç rengi birkaç hafta öncesinden yenileyerek düğün gününden önce boyatın. Eğer herhangi bir boya kullanmıyorsanız gelin olarak kendinizi özel hissetmek için son hafta sarıya boyamaya kalkmayın 🙂

Saç modeliniz illaki gelin topuzu olmak zorunda değil. Kısacık veya dağınık da olabilir. Kendinizi sınırlayıp belirli kalıplara girmeye çalışmayın. O gün hem özel hem kendiniz gibi olmak istiyorsanız rahat ettiğiniz saç modellerini tercih edin. Eğer uzun saçtan hoşlanıyorsanız bunu göz önüne alarak bir müddet saçlarınızı kestirmeyin. Saçlarınızı uzatamadınız ama uzun bir model istiyorsanız da saç renginize uygun, kaliteli – oyuncak bebek saçı gibi olmayan :)- postişler kullanabilirsiniz.

4. Tırnaklar

O gün her şeyiyle kusursuz olmak isterken tırnaklarınızı da unutmayın. Gözler parmağınızdaki yüzükte olacaktır. Bunun için önceden gerekli bakımları yaptırmış olmanız vakit kaybetmemek açısından iyi olacaktır. Oje kullanmaktan hoşlanmıyor olsanız bile french yaptırmanızı tavsiye ederim. Tırnaklarınız bakımsız olsa bile kusurları kapatacaktır. Yaz aylarında beyazlar içine bürünmüşken farklılık yaratmak ve enerjinizi dışa vurmak isterseniz renkli tonlar da tercih edebilirsiniz. Ancak abartı kırmızı, bordo, siyah değil tabi ki 🙂 Somon, pudra, lila, uçuk mavi olabilir. Ya da ışıltılı, simli renklerle de bu enerjiyi yansıtabilirsiniz.

Açık ayakkabı kullanacaksanız aynı bakım ayak parmaklarınız için de geçerli.

5. Makyaj Tonları

Öncelikle günlük hayatınızda çok sık makyaj yapmıyorsanız yine düğün gününüzde de sade bir makyaj tercih etmeye çalışın. Sadece yüzünüzdeki farklı renk tonlarını düzenlemek için ten renginize yakın kapatıcılar, göz renginizi gölgelemeyecek yumuşak göz makyajı ve yine yaz aylarına uygun ruj ve parlatıcılar sizin için yeterli olacaktır. Sizi siz olmaktan çıkarak siyah veya gri göz makyajı, şeftali yanaklar yıllar sonra pişman olacağınız resimlere sahip olmanıza neden olabilir. Ancak eğer günlük hayatınızda da makyaja önem verip koyu renk far kullanıyorsanız o gün yine ağır gece makyajı sizde abartı durmayacaktır. Sadece birbirine yakışmayan zıt renkleri kullanmamaya dikkat edin.

Gelin makyajında en göze çarpan nokta gözlerdir ve en kolay akabilecek bölge de orasıdır. Bu nedenle çok koyu far kullanmamaya dikkat edin. Sürekli kontrol etmek zorunda kalmayın. Bir de az da olsa takma kirpik kullanın. Gözlerinizi oraya çıkaracaktır. Ancak kalıp şeklinde olanlar yerine tek tek takılan yumuşak kirpikleri tercih edin.

Yanınıza kendi rujunuzu getirin ve düğün boyu yakınınızda olsun. Fazla vaktiniz olmasa da tazeleme ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Makyajınızı yine kuaförünüz gibi emin olduğunuz güvendiğiniz birisine yaptırın. İşlem bitene kadar kendinizi göremeyeceğiniz için aynaya baktığınızda hayal ettiğiniz ve anlattığınız makyajı yapabilecek bir makyöz olsun bu kişi. Her ne kadar “Ben de yapabilirim, kendim yapmak istiyorum” diye düşünseniz de o günün telaşıyla başarılı olamayabilirsiniz. Riske atmayın.

 6. Prova sonrası fotoğraf çekimi


Fotoğrafçı gözüyle son bir bilgi: Kuaförden çıkmadan son bir defa aynaya baktınız. Saçınız, makyajınız her şey istediğiniz gibi oldu. Düğünden sonra elinize fotoğrafları aldığınızda aslında ne kadar ton farklılıkları olduğunu fark ettiniz. Bu sizden değil fotoğrafçınızın renk seçimlerinden kaynaklanıyor olabilir. Düğünden önce yaptırdığınız provada fotoğrafçınızdan birkaç poz alarak renk düzenlemesi yapmasını isteyebilirsiniz. Böylece ortak bir renk tonunda anlaşıp düğün gününde sıkıntı yaşamazsınız.

 

 

 

 

 

 

 

Add comment

Düğün Fotoğrafçısı Ankara | GUJJAR PHOTO ® 2013 - 2020 | Site Haritası | Facebook | Twitter | Instagram

Önceki yazıyı okuyun:
ASUS PA279Q Monitör
Asus PA279Q Monitör İncelemesi

Kapat